Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Gyorsított eljárásban, két nap alatt megszüntette az Országgyűlés az orvosok kötelező kamarai tagságát azután, hogy a MOK nyomásgyakorló akciójával veszélyeztette a betegbiztonságot.
Konopás Noémi írása a Mandiner hetilapban
A hét minden bizonnyal legnagyobb vihart kavaró közéleti híre, hogy az Országgyűlés gyorsított eljárásban megszavazta az orvosok kötelező kamarai tagságának megszűnését. Hosszú hónapok eseményei vezettek el ehhez a drasztikus döntéshez.
A parlament december elején fogadta el az egészségügy átalakításáról szóló törvényt. A csomag legfőbb elemei: az ügyeleti rendszer teljes átalakítása, az ápolói bérek jelentős emelése és a háziorvosi praxisok észszerűsítése azáltal, hogy átszabják a körzethatárokat. A Magyar Orvosi Kamara még a törvény elfogadása előtt leszögezte, nem ért egyet a módosítással; ezt a túlzott centralizációval indokolta, illetve azzal, hogy a törvénycsomag fokozza az egészségügyi rendszer bizonytalanságait. Még azelőtt, hogy a parlament rábólintott volna a törvénymódosításra, a MOK rendkívüli körlevélben kezdte felmérni, hány orvos hajlandó letétbe helyezni a felmondását. Nem sokkal azután, hogy az Országgyűlés megszavazta a csomagot, a kamara belengette, hogy 8000 orvosból 4500-an hajlandók letétbe helyezni a felmondásukat, 6800-an pedig az önként vállalt túlmunkáról szóló szerződésükről állították ezt.